دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


آموزش پاسخگو
آموزش مجازی
ارزشیابی
برنامه ریزی آموزشی
پژوهش در آموزش
رسانه و انتشارات
رشد و بالندگی اعضای هیئت علمی
رهبری آموزشی


دانش پژوهی
دبیرخانه تحول و نوآوری
هماهنگی دفاتر توسعه

سامانه نظام پیشنهادات


تقدیر از مدیران مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی به مناسبت سی امین سالگرد تاسیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۸/۲۲ | 
روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه- دکتر شهرزاد سراوانی:  به مناسبت بزرگداشت سی امین سالگرد تاسیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران، جلسه تقدیر و گرامیداشت مدیران سابق مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم با حضور دکتر جلیل کوهپایه زاده ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایران در تاریخ ۲۱ آبان ۹۸ برگزار شد.
در این جلسه که به میزبانی مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه برگزار شده بود، دکتر جلیل کوهپایه زاده ضمن تبریک ولادت حضرت رسول اکرم (ص) خاطر نشان کرد که دانشگاه علوم پزشکی ایران اولین دانشگاهی بود که مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه را راه اندازی کرد و نزدیک به سی سال است که EDC دانشگاه ایران فعال است؛ لذا مستندسازی و ثبت مکتوب این تاریخچه از اهمیت به سزایی برخوردار است.
ریاست دانشگاه با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم دکتر رضایی پیشکسوت فعال در عرصه آموزش پزشکی وزارت بهداشت، فعالیت های مدیران سابق EDC، اعضای هیئت علمی، کارشناسان مرکز و سایر علاقمندان حوزه آموزش علوم پزشکی خصوصا اعضای هیئت علمی دانشکده پرستاری و مامایی را باعث موفقیت این مرکز دانست و گفت موفقیت و دستاوردهای امروز EDC حاصل تلاش تمامی این عزیزان می باشد.
دکتر جلیل کوهپایه زاده همچنین متذکر شد علی رغم پیشرفت های قابل توجه در عملکرد مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی، لازم است گام های موثر تری در جهت نیل به سطح دلخواه و استاندارد بین المللی برداشته شود. وی به موضوعاتی از جمله لزوم تقویت مدیریت موثر، توجه ویژه به مرجعیت علمی از طریق شناخت توانمندی های خاص دانشگاه و برنامه ریزی در ایجاد شرکت های خدمات داتش بنیان دانشگاهی تاکید کرد.
ریاست دانشگاه به اهمیت کیفیت بالای آموزش پزشکی در دانشگاه اشاره کرد و آن را یکی از معیارهای ارائه خدمات دانشگاهی برشمرد. وی در تاکید این جمله گفت: آموزش پزشکی با تربیت فارغ التحصیلان مجرب، نقش مهمی در به کارگیری اصول اولیه آموزش پزشکی دارد که در این راستا می توان از بیمارستان های مستقل به عنوان یک فرصت در جهت سرمایه گذاری در آموزش بالینی بهره مند شد.
وی از اعضای حاضر در جلسه خواست که نگاه آموزشی شدن را ترویج دهند و از توانایی های موجود به خوبی استفاده نمایند.
در ادامه دکتر سیدکامران سلطانی عربشاهی به پیشینه تاسیس مرکز مطالعات از سال ۱۳۶۸ و نقش مرکز مطالعات دانشگاه در برگزاری اولین همایش کشوری آموزش پزشکی و تدوین کوریکولوم کشوری آموزش پزشکی و برگزاری اولین دورهPHD   آموزش پزشکی و ارزشیابی استاد، اشاره کرد. وی به اهمیت ایجاد گنجینه چندرسانه ای و تالار بزرگان به منظور مستند سازی تاریخ شفاهی هویت آموزشی دانشگاه تاکید کرد.
دکتر سلطانی عربشاهی نگاه بسیار مثبت رئیس دانشگاه به آموزش را اتفاق خوبی دانست و گفت ارائه اعتبارات آموزشی از طرف ایشان، باعث افزایش مسئولیت و پاسخگو تر شدن اعضای هیئت علمی خواهد شد. وی نیز از اعضای حاضر در این نشست خواست که جانشین پروری را در برنامه های خود قرار دهند.
در این نشست، همچنین دکتر علی مظاهری نژاد معاون آموزشی دانشگاه ارج نهادن به بزرگان و افرادی که به این دانشگاه خدمت کردند ارزشمند تلقی کرد و سی سالگی آموزش پزشکی را نشانه پختگی و توسعه آن دانست و اظهار امیدواری کرد که با کمک تجربیات پیشکسوتان دانشگاه،گام های رو به رشد را در آموزش دانشگاه شاهد باشیم. وی گفت ما پتانسیل این را داریم که با حمایت های رئیس دانشگاه و تلاش روسای دانشکده ها و همکاران عزیز، آموزش را به بهترین وجه و جایگاه خود برسانیم.
دکتر علی کبیر مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی، موضوعاتی از جمله جذب نیروهای متخصص و جوان، تدوین اهداف برای گام دوم EDC  در ورود به سی سال دوم، طرح های ابتکاری تفاهم نامه همکاری آموزشی با دانشکده ها و مراکز آموزشی و درمانی تابعه و اشاعه به سایر دانشگاه های کشور، ایجاد فرصت های مطالعاتی جهت فعالان در عرصه EDC، تشکیل شورای عالی EDC  و طرح قدم به قدم و عملکرد مثبت اتاق فکر آموزش، را به عنوان اهم فعالیت های مرکز برشمرد.
در این نشست دکتر شعله بیگدلی، دکتر محمد ابراهیم خمسه و دکتر حمید پیروی به روابط عمومی حرفه ای و بین المللی سازی و پررنگ کردن تعاملات در بخش بین الملل و توجه به آموزش دانشجویان بین المللی تاکید نمودند.
همچنین دکتر محمدرضا ملکی هزینه کردن در بخش آموزش پزشکی را نوعی سرمایه گزاری و اثربخش دانست و دکتر آل بویه و دکتر کامبیز نوین به شناخت افراد مستعد وگشودن راه ورود به EDC و حوزه آموزش پزشکی در افق رو به روی اعضا دانشگاه تاکید کردند 
دکتر فرزاد شیدفر و دکتر شهنام صدیق معروفی روند آموزش پزشکی را مثبت و رو به رشد ارزیابی کردند و تاکید نمودند که برای رسیدن به استاندارد مطلوب تلاش نماییم.

کلیدواژه ها: آموزش پزشکی | سی سالگیEDC |CAPTCHA

دفعات مشاهده: 1102 بار   |   دفعات چاپ: 24 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر