دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


آموزش پاسخگو
آموزش مجازی
ارزشیابی
برنامه ریزی آموزشی
پژوهش در آموزش
رسانه و انتشارات
رشد و بالندگی اعضای هیئت علمی
رهبری آموزشی


دانش پژوهی
دبیرخانه تحول و نوآوری
هماهنگی دفاتر توسعه

سامانه نظام پیشنهادات


: سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه با اعضای هیئت علمی مرکز آموزشی درمانی حضرت رسول (ص) نشستی برگزار کرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۲۳ | 
روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه- دکتر شهرزاد سراوانی: نشست صمیمانه ای با حضور دکتر علی مظاهری نژاد سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه، دکتر کامران آقاخانی رئیس دانشکده پزشکی و هیئت همراه با اعضای هیئت علمی مرکز آموزشی درمانی حضرت رسول (ص) در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۹۸ برگزار شد.
در ابتدای این نشست دکتر علی مظاهری­نژاد مرکز آموزشی درمانی حضرت رسول (ص) را یکی از بزرگ­ترین مراکز آموزشی درمانی کشور برشمرد و گفت ما باید به دانشگاه به دید یک خانواده نگاه کنیم و همه با هم برای موفقیت و سربلندی آن بکوشیم. وی اعلام کرد با توجه به آخرین مصوبه هیات امنای دانشگاه ساعت حضور فیزیکی اعضای هیئت علمی تمام وقت جغرافیایی ۲۱۶ ساعت است که این عزیزان باید حداقل ۱۶۰ ساعت حضور فیزیکی داشته باشند و مابقی ساعات را می­توانند با فعالیت های سامانه سعاد تکمیل نمایند. همچنین سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه به حضور فیزیکی ۱۶۰ ساعت اعضای هیئت علمی تمام وقت  اشاره کرد و خاطرنشان کرد که اعضای هیئت علمی تمام وقت نیز الزاما می بایست ۱۲۰ ساعت حضور فیزیکی خود را ثبت نمایند و با فعالیت های سامانه سعاد ۴۰ ساعت باقی مانده را پُر نمایند.
دکتر علی مظاهری نژاد اظهار داشت که ثبت حضور و غیاب اعضای محترم هیئت علمی دانشگاه، باعث شفاف سازی پاسخگویی ما به ابهامات ایجاد شده در سیستم پرداخت خواهد شد، ضمن این که معاونت آموزشی دانشگاه تلاش کرده است تا سیستم سعاد را ارتقا دهد. وی افزود در سیستم جدید سعاد اطلاعات موجود را می توان به راحتی آنالیز کرد ولی در سیستم سعاد قبلی این امکان وجود نداشت. وی ادامه داد که معاونت آموزشی دانشگاه درصدد است تا امکاناتی به سیستم سعاد جدید اضافه نماید که روند اداری ترفیع سالانه و ارتقای اساتید تسهیل شود، لذا معاونت آموزشی دانشگاه نظرات و پیشنهادات شما را به دیده منت می نهد.
سپس دکتر کامران آقاخانی سرپرست دانشکده پزشکی گفت امروزه معضل بزرگ دانشگاه در آموزش، وضعیت دانشجویان پزشکی عمومی است. آنان از بسیاری از بخش های این بیمارستان انتظار دارند که آموزش باکیفیت ­تری را ارائه دهند. وی افزود دانشجویان پزشکی عمومی از نبود برنامه آموزشی در برخی از بخش های بیمارستان گله­مند هستند و درخواست کرده اند که برنامه آموزشی هر بخش مشخص شود و رؤسای بخش نیز بر فعالیت آموزشی اعضای هیئت علمی نظارت داشته باشند. دکتر کامران آقاخانی از مسئولین آموزشی درخواست کرد که حتی الامکان مورنینگ ریپورت ها برای دانشجویان پزشکی عمومی و دستیاران به صورت جداگانه برگزار شود تا شاهد ارتقای کیفیت آموزش باشیم.
سپس دکتر تقی ریاحی رئیس مرکز آموزشی درمانی حضرت رسول (ص) درخصوص نصب دستگاه ورود و خروج توضیحات مبسوطی ارائه کرد و آن را زیرساختی برای پررنگ دیده شدن اعضای هیئت علمی فعال دانست. وی با اشاره به راه اندازی پارکینگ اختصاصی اعضای هیئت علمی در آن مرکز اظهار کرد پایش حضور و غیاب اعضای هیئت علمی این مرکز از خرداد ماه آتی آغاز خواهد شد که منجر به دفاع از عملکرد اعضای هیئت علمی فعال خواهد شد. دکتر تقی ریاحی افزود آنکال بودن اعضای هیئت علمی جزء حضور آنها محاسبه خواهد شد و در پرداخت ها و ترفیعات سالانه اعمال خواهد شد.
گفتنی است سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه به همراه رئیس دانشکده پزشکی و سایر مدیران حوزه معاونت آموزشی دانشگاه از مراکز آموزشی درمانی تابعه به منظور ارتقای کیفیت آموزش به صورت دوره ای بازدید می نماید که در این بازدیدها نشست هایی نیز با اعضای هیئت علمی به منظور بررسی مشکلات آموزشی برگزار خواهد شد.


کلیدواژه ها: دانشگاه علوم پزشکی ایران | معاونت آموزشی | مرکز آموزشی درمانی حضرت رسول (ص) |CAPTCHA

دفعات مشاهده: 1996 بار   |   دفعات چاپ: 164 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر