دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


آموزش پاسخگو
آموزش مجازی
ارزشیابی
برنامه ریزی آموزشی
پژوهش در آموزش
رسانه و انتشارات
رشد و بالندگی اعضای هیئت علمی
رهبری آموزشی


دانش پژوهی
دبیرخانه تحول و نوآوری
هماهنگی دفاتر توسعه

سامانه نظام پیشنهادات


بازدید سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه و هیئت همراه از بیمارستان فیروزآبادی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۷ | 
روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه- دکتر شهرزاد سراوانی: در راستای آموزشی شدن بیمارستان فیروزآبادی دکتر علی مظاهری نژاد سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه، دکتر کامران آقاخانی رئیس دانشکده پزشکی، مدیران گروه­ های ماژور و هیئت رئیسه معاونت آموزشی دانشگاه از بیمارستان فیروزآبادی بازدید کردند. در ابتدای این بازدید دکتر مجید رضایی رئیس بیمارستان فیروزآبادی در مورد روند آموزشی شدن بیمارستان با هدف افزایش استفاده از ظرفیت­ های فیزیکی بیمارستان، استفاده از کارگروه­ ها برای بهینه کردن خدمات و تکریم ارباب رجوع توضیح داد.
سپس دکتر علی مظاهری­ نژاد سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه  در دیدار با اعضای هیئت علمی آن بیمارستان ضمن تشکر از زحمات آنان، گفت حضور مدیران گروه­ های ماژور و هیئت رئیسه معاونت آموزشی دانشگاه در اینجا، حاوی  پیام ِاهمیت بیمارستان فیروزآبادی به عنوان یکی از مراکز مهم آموزشی برای دانشگاه است. وی در مورد جذب اعضای هیئت علمی اعلام کرد که جذب اعضای هیئت علمی به سطح عملکرد و شرکت در فراخوان بستگی دارد. وی در تاکید صحبت خود خطاب به اعضای هیئت علمی حاضر در جلسه گفت آینده در دستان خود شماست، و این امر قوی ظاهر شدن شما را در عرصه آموزش و درمان می طلبد. سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه در پاسخ به درخواست مسئولین بیمارستان در خصوص آموزشی شدن کادر پرستاری اعلام کرد آموزشی شدن کادر پرستاری بیمارستان فیروزآبادی از طریق مکاتبه و طی شدن روند اداری آن امکان پذیر می ­باشد. دکتر علی مظاهری­ نژاد در جواب سوال اعضای هیئت علمی مبنی بر ادامه تحصیل در مقطع فوق تخصص اظهار داشت که اعضای هیئت علمی این بیمارستان بایستی به مدت ۵ سال به ارائه خدمت بپردازند و بعد از آن می­ توانند در مقطع فوق تخصص شرکت نمایند. وی در خصوص تسهیل اختصاص پایان نامه و طرح­ های پژوهشی به اعضای هیئت علمی اذعان داشت که مشخص شدن الویت­ های پژوهشی به انتخاب اساتید راهنما و مشاور به دانشجویان کمک شایانی خواهد کرد.
همچنین در این جلسه دکتر کامران آقاخانی رئیس دانشکده پزشکی گفت: دانشگاه و دانشکده پزشکی درصدد است تا بیمارستان فیروزآبادی را به دوران طلایی قدیم خودش که یک مرکز آموزشی درمانی بود، برگرداند. وی اظهار کرد که بیمارستان فیروزآبادی یکی از بهترین گزینه­ ها برای تربیت دانشجویان پزشکی عمومی است و امیدواریم که از اول تیر ۱۳۹۸ تعداد دانشجویان پزشکی کارورز و انترن را در آن به حد استاندارد برسانیم که در این راستا تلاش کرده­ ایم که تقسیم دانشجویان پزشکی به مراکز آموزشی درمانی حضرت رسول (ص) و فیروزگر و بیمارستان فیروزآبادی عادلانه انجام گیرد.
دکتر رضا محمدی مدیر اجرایی بیمارستان فیروزآبادی نیز در این نشست گفت تمام سعی مسئولین این بیمارستان، برای محقق شدن این هدف است که هیچ بیماری به هیچ دلیلی برای ادامه روند درمان و تکمیل آن از بیمارستان خارج نشود. وی همچنین در مورد آموزشی شدن بیمارستان فیروزآبادی اذعان داشت که برای تحقق این امر، ساخت فضای هزار متری و تجهیز خوابگاه­ های مرتبط شروع شده است. دکتر رضا محمدی از مسئولین خواست بودجه و سرانه بیشتری به این بیمارستان­ اختصاص یابد تا  روند آموزشی شدن بیمارستان تسریع یابد. دکتر محمدی افزود برای جلوگیری از افول و استهلاک، اعضای هیئت علمی درصدد انجام کارهای تحقیقاتی و ارائه خدمات درآمدزا می­ باشد که این مستلزم این است که نگاه دانشگاه به این بیمارستان تغییر یابد.
دکتر فاطمه تاجیک معاون آموزشی بیمارستان فیروزآبادی نیز اظهار داشت نداشتن چارت آموزشی باعث شده که نیروی انسانی این بیمارستان تکمیل نباشد. وی ادامه داد که به دلیل این­که تمام گروه­ های موجود در بیمارستان و همچنین کادر پرستاری آموزشی نیست، لزوم آموزشی شدن تمام گروه­ های آموزشی و پرستاری برای فعال شدن آموزش بیمارستان ضروری است. از درخواست های دیگر معاون آموزشی بیمارستان، برنامه­ ریزی دانشکده پزشکی برای حضور حداقل ۴ روز در هفته اعضای هیئت علمی در این بیمارستان بود. در نهایت وی  بر افزایش تعداد اعضای هیئت علمی و تجهیزات برای آموزشی شدن بیمارستان فیروزآبادی تاکید کرد.
 از دیگر درخواست­ های اعضای هیئت علمی بیمارستان فیروزآبادی حضور رزیدنت­ های رشته­ های مختلف به تعداد کم بود.
در پایان این بازدید سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه و هیئت همراه از بخش­های مختلف بیمارستان فیروزآبادی دیدن کردند.

 
 
 
 

 

کلیدواژه ها: معاونت آموزشی | بازدید از بیمارستان فیروزآبادی | دانشگاه علوم پزشکی ایران |CAPTCHA

دفعات مشاهده: 2738 بار   |   دفعات چاپ: 155 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر