دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


آموزش پاسخگو
آموزش مجازی
ارزشیابی
برنامه ریزی آموزشی
پژوهش در آموزش
رسانه و انتشارات
رشد و بالندگی اعضای هیئت علمی
رهبری آموزشی


دانش پژوهی
دبیرخانه تحول و نوآوری
هماهنگی دفاتر توسعه

ارزیابی بیرونی دانشگاه علوم پزشکی البرز

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۲۴ | 

 

در راستای انجام اعتبار بخشی مراکز آموزشی و درمانی دانشگاههای علوم پزشکی کشور و پایان مهلت بارگذاری مستندات درسامانه اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران ، ارزیابی های  بیرونی مراکزآموزشی و درمانی از ابتدای اردیبهشت ماه آغاز گردید.

ارزیابی مراکز آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی البرز روز چهارشنبه مورخ 20/2/96 با حضور هیأت تخصصی ارزیابی بیرونی اعتبار بخشی متشکل از  خانم ها دکتر شکوفه حاج صادقی از علوم پزشکی ایران ، دکتر لادن قدمی از علوم پزشکی تهران و آقایان دکتر عبدالرضا دلاوری از علوم پزشکی بقیه ا... و دکتر مرتضی حسن زاده از علوم پزشکی ایران آغاز شد.

دکتر حمید درفشی ، رئیس دانشگاه در ابتدای نشست  ضمن گزارشی از وضعیت و شرایط استان البرز گفت: یکی از ظرفیت های بالای استان جمعیت آن است که شهر کرج به عنوان چهارمین کلان شهر در کشور محسوب می شود  و این درحالی بود که آموزش ، بهداشت و درمان متناسب با جمعیت رشد نکرده بود  و بسیاری از زیر ساخت های آموزشی و درمانی در استان با مشکل مواجهه بود.

وی ادامه داد: خوشبختانه دانشگاه ظرف مدت کمتر از 20 ماه توانست با راه اندازی از 1400 تخت بیمارستانی  چهار دهم سرانه تخت به ازای هزار نفر در استان را به بالای متوسط کشوری برساند که این مهم در توسعه ظرفیت اموزشی بسیار حائز اهمیت بود.

دکتر درفشی با اشاره به توسعه تخت درمراکز آموزشی و درمانی استان تصریح کرد: با توسعه تخت ایجاد شده فیلد آموزشی بسیار خوبی در این مراکز ایجاد شده است و دانشجویان به راحتی می توانند با توجه به متنوع بودن کیس های آموزشی بهترین آموزش بالینی را داشته باشند.

رئیس دانشگاه افزود: به زودی مرکز آموزشی و درمانی کمالی پانصد تختخوابی شده تا چند ماه آینده به عنوان بیمارستان جامع زنان با ماهیانه 15 هزار زایمان فعالیت خود را ادامه خواهد داد .

دکتر درفشی همچنین به توسعه 220 تخت در مرکز آموزشی درمانی شهید باهنر اشاره کرد و افزود : در مرکز آموزشی و درمانی شهید رجایی نیز  160 تخت بیمارستانی  اضافه شده است.

 


 کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 519 بار   |   دفعات چاپ: 202 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر