دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


آموزش پاسخگو
آموزش مجازی
ارزشیابی
برنامه ریزی آموزشی
پژوهش در آموزش
رسانه و انتشارات
رشد و بالندگی اعضای هیئت علمی
رهبری آموزشی


دانش پژوهی
دبیرخانه تحول و نوآوری
هماهنگی دفاتر توسعه

img_yw_news
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

بازدید معاون آموزشی دانشگاه دکتر کوهپایه زاده از رصد خانه شهر تهران

آقای دکتر کوهپایه زاده معاون آموزشی دانشگاه در تاریخ سه شنبه ۲۹/خرداد/۱۳۹۷ از رصد خانه شهر تهران بازدید بعمل آوردند در این بازدید که ۳ ساعت بطول انجامید آقای دکتر موسوی معاون اجتماعی دانشگاه و آقای دکتر پور نیک حضور داشتندکه در جریان بازدید نشستی با مسئولین این مجموعه داشتند ..

ادامه...

img_yw_news
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

اطلاعیه جهت اعضا محترم هیات علمی ،دانشجویان محترم کلیه مقاطع :

"طبق اعلام معاونت محترم توسعه دانشگاه و با توجه به نامه مشاور وزیر و دبیر ستاد امور کار آفرینی و اشتغال وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی به اطلاع می رساند:  ..

ادامه...

img_yw_news
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

بازدید معاون آموزشی دانشگاه و هیئت همراه از مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی ایران

دکتر کوهپایه­زاده معاون آموزشی دانشگاه به همراه مدیران این حوزه در روز دوشنبه مورخ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ نشستی با اعضای هیئت علمی مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی ایران برگزار کردند و سپس از بخش های مختلف آن بازدید کردند. ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷

فراخوان پذیرش طرح های تحقیقاتی HSR در آموزش (نوبت چهارم ۱۳۹۷)

معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران، آماگی پذیرش پژوهش های HSR در حوزه آموزش جهت پاسخگویی به نیاز  پژوهش های کاربردی در نظام سلامت را اعلام می دارد. ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷

بازدید معاون آموزشی دانشگاه و هیئت همراه از دانشکده پزشکی

دکتر کوهپایه زاده معاون آموزشی دانشگاه با جمعی از مدیران حوزه معاونت آموزشی دانشگاه در روز چهارشنبه مورخ ۲۳ خرداد ۹۷ از دانشکده پزشکی بازدید کرد. ..

ادامه...

img_yw_news
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷

مصاحبه ­ای با مدیر آموزش مداوم دانشگاه در خصوص اهم اقدامات جاری و برنامه های پیش رو

روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه مصاحبه ­ای با مدیر آموزش مداوم دانشگاه در خصوص اهم اقدامات جاری و برنامه های پیش رو آن مدیریت ها تا پایان سال ۹۷ انجام داده است که شرح آن به قرار زیر است. ..

ادامه...

img_yw_news
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷

نشست معاون آموزشی دانشگاه با ریاست، معاونین و اعضای هیئت علمی مرکز آموزشی درمانی شفا یحیائیان

نشست معاون آموزشی دانشگاه با ریاست، معاونین و اعضای هیئت علمی مرکز آموزشی درمانی شفا یحیائیان در روز شنبه مورخ 19 خرداد 1397 در بیمارستان آموزشی درمانی شفا یحیائیان برگزار شد. ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷

مصاحبه با دکتر سودابه وطن خواه در خصوص اهم اقدامات جاری و برنامه های پیش رو این مدیریت تا پایان سال ۹۷

دکتر سودابه وطن خواه مدیر امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اهم برنامه های توسعه ای در سال ۹۶ را به شرح ذیل اعلام داشت: ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷

نشست معاون آموزشی دانشگاه با اعضای هیئت علمی بیمارستان آموزشی درمانی فیروزگر

نشست معاون آموزشی دانشگاه با اعضای هیئت علمی بیمارستان آموزشی درمانی فیروزگر در روز چهارشنبه مورخ ۹ خرداد ۱۳۹۷ برگزار شد.  ..

ادامه...

img_yw_news
یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷

بازدید معاون آموزشی دانشگاه از پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم

معاون آموزشی دانشگاه به همراه جمعی از مدیران حوزه معاونت آموزشی از پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم در روز چهارشنبه مورخ ۹ خرداد ۱۳۹۷ بازدید کرد.  ..

ادامه...

  • امروز جهانیان دریافته اند که آموزش افراد جامعه از هر زمان دیگری ضروری تر است. زیرا آموزش نوعی سرمایه گذاری ملی محسوب می شود و هرکشوری که در این راه تلاش بیشتری نماید، بی تردید به رشد و توسعه ی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بیشتری در آینده دست خواهد یافت.  پیشرفت و توسعه کشور عزیزمان ایران نیز بر مبنای علم و دانش استوار است و  سرمایه انسانی که در نتیجه ی آموزش حاصل می شود از مهم ترین عوامل رشد و توسعه اقتصادی به شمار می آید. کشورهایی هرچند غنی از منابع طبیعی اگر نتوانند  مهارت ها و دانش را در بین آحاد جامعه گسترش دهند ، قادر نخواهد بود که توسعه همه جانبه را در کشورشان تجربه نمایند. در این راستا دانشگاه وظیفه دارد با بصیرت وافر،دانشجویان را آنچنان پرورش دهد که بتوانند وظایف آتی خود را در جامعه بخوبی انجام دهند. این امر مهم مستلزم آن است که دانش آموختگان خود را ارزیابی کند و نتایج ارزیابی را در اهداف آموزشی،روشها و ساز و کار خود تاثیر دهند. وظیفه معاونت آموزشی  بطور خلاصه چنین می توان بیان نمود که مسئولیت اصلی آن تهیه، تدوین و تنظیم خط مشی ها و در زمان مناسب ایجاد تغییر در سازمان آموزشی است تا بتواند از امکاناتی که در دسترس دارد بخصوص نسل جوان و آماده شکوفایی  ،با استفاده موثر و بهینه از منابع به اهداف کمی و کیفی که در برنامه استراتژیک آمده است دست یابد.

    مدیریت در سطح معاونت آموزشی که از ارکان اصلی رشد و تعالی دانشگاه می باشد هرگونه ضعف و اهمال می تواند ،پیامد های جبران ناپذیری را برای دانشگاه به همراه بیاورد. با توجه به وظایف هفت گانه مدیریت  که شامل برنامه ریزیPlanning ، سازماندهی Organizing، به کار گماردنStaffing ، هدایت Directing، هماهنگ کردن Coordinating ، گزارش دادن Reporting، بودجه بندی Budgeting می باشد، تحقق دقیق این وظایف تنها با مدیریتی دقیق و کارآمد امکان پذیر است. در این راستا  معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران با در نظر داشتن چشم انداز توسعه ملی کشور، برنامه استراتژیک وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با برنامه ریزی دقیق استراتژیک در سطح معاونت آموزشی و با بهره گیری از برنامه عملیاتی دقیق در سطح این معاونت و ادارات و دانشکده و موسسات تابعه توجهی بیش از پیش  به وظیفه علم آموزی و آماده نمودن نسل جوان را بر عهده گرفته  تا با بتواند متناسب با نیاز های جامعه کنونی و نیم نگاهی به جامعه جهانی خود را هرچه بیشتر خود را توانمند سازد.

وظایف معاون آموزشی

الف- وظایف عمومی

ابلاغ کلیه مصوبات، مقررات و آئین نامه های ابلاغی از سوی رئیس موسسه به واحدهای ذیربط و پیگیری و نظارت برحسن اجرای آن؛
تدوین آئین نامه ها و دستورالعمل ها و دستور جلسات مرتبط با وظایف معاونت جهت پیشنهاد به مراجع ذیصلاح برای تصویب؛
ارائه گزارش های توجیهی لازم به رئیس موسسه درخصوص وظایف مربوط به واحدهای تحت نظر؛
پیشنهاد افراد واجد شرایط برای تصدی سمت های مدیریتی در حوزه معاونت به ریاست موسسه؛
نظارت بر واحدهای وابسته به منظور حصول اطمینان از حسن اجرای وظایف آنها؛
برنامه ریزی، تنظیم فعالیتها و پیشنهاد بودجه سالیانه معاونت ذیربط مطابق با اولویتهای موسسه؛
همکاری باسایر معاونتها جهت حسن اجرای برنامه های موسسه؛
انجام سایر امور محوله از سوی رئیس موسسه.

ب) وظایف اختصاصی:

اداره و نظارت بر حسن اجرای کلیه سیاستها، مقررات و فرآیندهای آموزش و تحصیلات تکمیلی موسسه؛ منطبق بر قوانین، مصوبات، مقررات و آئین نامه های اجرایی مربوطه با رویکرد گسترش دوره های تحصیلات تکمیلی؛
برنامه ریزی امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی با همکاری واحدهای ذیربط و نظارت برحسن اجرای وظایف واحدهای وابسته و اجرای برنامه ها و فعالیت های آموزشی هر دانشکده و ارزیابی آن و ارائه گزارش لازم به هیأت رئیسه؛
پایش و ارزیابی عملکرد آموزشی دانشجویان و اعضای هیأت علمی و مدیران آموزشی واحدهای مختلف در هر نیمسال وانعکاس آن به ریاست دانشگاه و اعلام نتیجه ارزیابی به اعضای هیأت علمی؛
اجرای دوره های کوتاه مدت آموزشی و ضمن خدمت؛
برنامه ریزی جهت تأمین امکانات و تخصیص اعتبار لازم جهت تعامل علمی – آموزشی حوزه و دانشگاه و ایجاد زمینه مناسب جهت نیل به علم دینی و علوم انسانی اسلامی؛
برنامه ریزی آموزشی موسسه در راستای سند چشم انداز، نقشه جامعه علمی و آمایش سرزمین؛
اهتمام به برگزاری دوره های توانمندسازی و دانش افزایی؛
ارزیابی و بازنگری محتوای سرفصل ها به منظور به روز رسانی، کارآمدی اعضای هیأت علمی موسسه، غنا بخشی و ارزش مداری و ارائه پیشنهاد لازم به وزارتین حسب مورد؛
برنامه ریزی برای ارتقای مهارتهای علمی – تخصصی دانشجویان جهت ورود به جامعه؛
 نظارت و ارزیابی فرآیند اجرایی شدن نقشه جامع علمی کشور در موسسه با هماهنگی وزارت متبوع؛

تبصره: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می تواند نسبت به تعیین سایر وظایف مرتبط با معاونت مذکور، مطابق با  ضوابط و مقررات مربوطه اقدام نماید.

آدرس:

تهران- بزرگراه شهید همت غرب - بین بزرگراه شیخ فضل اله نوری و بزرگراه شهید چمران- دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران- ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه- طبقه دوم -اتاق۲۲۰

تلفن:
 ۰۲۱-۸۶۷۰۲۲۲۰

متن

متن

متن

متن