دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


آموزش پاسخگو
آموزش مجازی
ارزشیابی
برنامه ریزی آموزشی
پژوهش در آموزش
رسانه و انتشارات
رشد و بالندگی اعضای هیئت علمی
رهبری آموزشی


دانش پژوهی
دبیرخانه تحول و نوآوری
هماهنگی دفاتر توسعه

سامانه نظام پیشنهادات

نشست معاون آموزشی دانشگاه و مدیران حوزه معاونت آموزشی با رؤسای بخشها و اعضای هیئت علمی مرکز آموزشی درمانی حضرت رسول اکرم (ص)

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۱۷ | 
معاون آموزشی دانشگاه به همراه مدیران حوزه معاونت آموزشی و رئیس دانشکده پزشکی، در روز چهارشنبه مورخ ۱۳ تیر ۱۳۹۷ نشستی صمیمانه با اعضای هیئت علمی مرکز آموزشی درمانی حضرت رسول اکرم (ص) برگزار کرد.
در ابتدای این جلسه دکتر امیری رئیس مرکز آموزشی درمانی حضرت رسول اکرم (ص) ضمن خوشامدگویی به معاون آموزشی دانشگاه و هیئت همراه، هدف از برگزاری این نشست را پاسخگویی به دغدغه های اعضای هیئت علمی و حل چالش های نظام پرداخت مبتنی بر عملکرد، اجرای دستورالعمل اداره بیمارستان­های مستقل و مدیریت منابع دانست.  دکتر امیری گفت: بار درمان بر دوش اعضای هیئت علمی آموزشی دانشگاه است به همین دلیل از اعضای هیئت علمی می­خواهم که راهکارهای عملی برای کاهش هزینه­های جانبی ارائه دهند.
معاون آموزشی دانشگاه در این نشست اعضای هیئت علمی دانشگاه را رکن اصلی حرکتی دانشگاه دانست و گفت امروزه جو آموزشی بسیار متفاوت از گذشته شده است و به همین دلیل نیاز به تغییر و تحول اساسی در آموزش مخصوصا آموزش بالینی احساس می­شود. وی ادامه داد متاسفانه کمبود نیروی انسانی عضو هیئت علمی در برخی از رشته ها وجود دارد و اگر بخواهیم تغییرات اساسی در آموزش بالینی ایجاد کنیم باید بازوی اعضای هیئت علمی را تقویت کنیم. دکتر کوهپایه زاده افزود در همین راستا کمیته نقل و انتقال اعضای هیئت علمی با حضور ذینفعان برای استفاده بهینه از نیروی هیئت علمی تشکیل شده است.
معاون آموزشی دانشگاه بیان کرد که با ایجاد فیلدهای موازی برای آموزش بالینی دوره دکترای عمومی، می­توانیم از بار آموزش بالینی را از بیمارستان­های حضرت رسول اکرم (ص) و فیروزگر بکاهیم و بدین ترتیب آموزش بالینی با کیفیت بالا در هر دو دوره دکترای عمومی و رزیدنتی ارائه دهیم.
هم­چنین دکتر کوهپایه­زاده در مورد پرداخت حق تمام وقت جغرافیایی و حق محرومیت از مطب اعضای هیئت علمی اظهار کرد که تمام سعی ما این است که پرداخت­ها به گروه اعضای هیئت علمی که برای سیستم درآمدزا هستند به موقع انجام گیرد. وی نحوه­ی برون سپاری­ها در بیمارستان­ها، متفاوت بودن نیروهای پشتیبانی نسبت به نیروی آموزشی و درمانی، و پرداخت مبتنی بر عملکرد را علت عمده تفاوت در سرعت پرداخت­ها به اعضای هیئت علمی در بیمارستان­های تابعه دانست.
معاون آموزشی دانشگاه، یکی از برنامه­های آتی این معاونت را تلاش برای حضور نماینده اعضای هیئت علمی آموزشی در جلسات شورای سلامت دانست و اضافه کرد که به منظور حمایت از اعضای هیئت علمی آموزشی دانشگاه که از تصمیمات این شورا تاثیر می­پذیرند معاونت آموزشی سعی دارد تا  نماینده­ای را از این معاونت به این جلسات بفرستد. دکتر کوهپایه زاده از اعضای هیئت علمی خواست که برای کاهش قیمت تمام شده خدمات تلاش کنند و با رعایت دستورالعمل های تشخیصی و درمانی ابلاغی وزارت متبوع به برنامه­های آموزشی و درمانی راندمان بیشتری ببخشند.
هم ­چنین در این نشست دکتر اصغری رئیس دانشکده پزشکی ضمن با اهمیت خواندن بخش جنرال بیمارستان گفت با اینکه کمبود بخش در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) بسیار مشهود است ولیکن بخش جنرال از اساسی­ترین بخش­ها در بیمارستان­های آموزشی درمانی می­باشد که باعث بالا رفتن کیفیت آموزش بالینی دانشجویان پزشکی عمومی و آزاد شدن وقت اساتید متخصص برای تربیت نیروی رزیدنتی در سایر بخش­ها می­شود.
دریافت حق الزحمه بابت راهنمایی پایان نامه­ها، اجرای دستور العمل معادل سازی فعالیت بالینی با واحد آموزشی، اختصاص حق مقیمی پزشک و تسهیل رفت و آمد نیروی هیئت علمی آنکال از مطالبات اعضای هیئت علمی آموزشی مستقر در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) بود که مقرر شد در این زمینه ها پیگیری لازم صورت پذیرد.
 

 
 
 


CAPTCHA code

دفعات مشاهده: 270 بار   |   دفعات چاپ: 29 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر