دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


آموزش پاسخگو
آموزش مجازی
ارزشیابی
برنامه ریزی آموزشی
پژوهش در آموزش
رسانه و انتشارات
رشد و بالندگی اعضای هیئت علمی
رهبری آموزشی


دانش پژوهی
دبیرخانه تحول و نوآوری
هماهنگی دفاتر توسعه

سامانه نظام پیشنهادات

بازدید معاون آموزشی دانشگاه و هیئت همراه از مراکز منتخب جامع سلامت آموزشی مرکز بهداشت غرب تهران - بخش دوم

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۲۶ | 
بازدید معاون آموزشی دانشگاه و هیئت همراه از مراکز منتخب جامع سلامت آموزشی مرکز بهداشت غرب تهران
 
معاون آموزشی دانشگاه و اعضای کمیته­ی سیاست ­گذاری پیاده سازی آموزش بالینی، در روز چهارشنبه مورخ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ در بخش دوم بازدید خود از مراکز منتخب جامع سلامت آموزشی، مرکز جامع سلامت والفجر را مورد بازدید قرار دادند.
در این برنامه که دکتر کوهپایه زاده به همراه دکتر عبادی آذر معاون بهداشتی دانشگاه، دکتر ضیائی معاون آموزش پزشکی عمومی دانشکده پزشکی، دکتر وطن­خواه مدیر امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی و خانم ثابت روحانی نماینده­ی گروه پزشکی اجتماعی و خانواده حضور داشتند، ابتدا وارد ستاد مرکز بهداشت غرب شده و با خانم دکتر احمد نیا ریاست مرکز بهداشت غرب به تبادل نظر پرداختند.
خانم دکتر احمد نیا در زمینه محدودیت های فضاهای آموزشی، تکمیل تجهیزات و تراکم حضور دانشجویان رشته های مختلف در مرکز والفجر نکاتی را ذکر کردند. این در حالی است که برخی مراکز جامع سلامت تحت پوشش مرکز غرب تهران از جمله مرکز حضرت ولی عصر(عج) در حال بازسازی است و بالای ۴۵ درصد پیشرفت کار دارد.
سپس دکتر کوهپایه زاده با توجه به الزام موجود در زمینه آموزشی نمودن برخی از مراکز جامع سلامت گفتند: با توجه به مساحت بالا (۲۰۰۰ متر زمین و وجود ۲ سالن ۸۰ و ۱۶۰ نفره) و نیز پایلوت کلینیک پزشک خانواده در این مرکز، این مکان گزینه مناسبی برای آموزشی شدن است. با این حال باید تمهیداتی در زمینه استقرار دفتر آموزشی به عنوان Staff  و مامور نمودن کارکنان مورد نیاز برای استمرار فعالیت های آموزشی لحاظ گردد.
معاون آموزشی دانشگاه مکان هایی همچون رختکن مجزای خانم و آقا، پاویون، اتاق اساتید، قرائت خانه و کلاس های آموزشی را از الزامات این قبیل مراکز برشمردند. معاون بهداشتی نیز در این خصوص پیشنهاد کردند، کمد های سفید با آرم دانشگاه به صورت متحد الشکل برای این مراکز تدارک دیده شود.
ضمنا از سوی خانم دکتر وطن خواه و نماینده گروه پزشکی اجتماعی و خانواده تاکید شد با توجه به مباحث اعتبار بخشی و حضور دانشجویان بین الملل و بازدید کنندگان خارجی، تمام تابلو های این مراکز به صورت دو زبانه تهیه شود.
در ادامه برنامه، اعضای کمیته­ی سیاست ­گذاری پیاده سازی آموزش بالینی وارد مرکز جامع سلامت والفجر شده و کلینیک پزشک خانواده این مرکز را بازدید نمودند. در این بخش نکاتی همچون آماده سازی فضای مرکز به نحوی که هم دارای فضای آموزشی بوده و هم موجب رضایت مراجعین گردد، مورد تاکید قرار گرفت.سپس طبقه دوم این مرکز نیز بازدید شد و پیشنهاد گردید از محوطه خالی بیرون آن با سازه های سبک برای آماده سازی قرائت خانه استفاده شود.
در پایان بازدید معاون آموزشی و بهداشتی دانشگاه و هیات همراه از دو مرکز جامع سلامت تهرانسر و والفجر مواردی به صورت مشترک مورد توافق دو طرف قرار گرفت:
  1.  تدوین الزامات و استاندارد های مراکز آموزشی منتخب در قالب شیوه نامه، که در یکی از جلسات هیات رئیسه دانشگاه طرح و مورد تصویب قرار گیرد.
  2. اختصاص بودجه هایی از ردیف توسعه فیلد ها برای این آماده سازی و تجهیز این مراکز. در این خصوص معاون بهداشتی دانشگاه نیز از این مراکز حمایت مالی خواهند نمود.
  3. معرفی دو نماینده یکی از حوزه آموزش و دیگری بهداشت به منظور ارزیابی وضعیت موجود، استخراج نیازها، تصمیم گیری در زمینه رفع چالش ها، انعکاس آن به مسئولین مربوطه و پیگیری مستمر تا رفع آن
  4. نیاز سنجی آموزشی همزمان در دانشکده های پزشکی، بهداشت و پرستاری مامایی جهت استاندارد سازی و تبدیل طرح دروس آموزش بالینی بستری به سرپایی 
ضمناتاکید گردید اقدامات فوق با سرعت پیگیری و برنامه هر حوزه در جلسات حضوری ارائه گردد.

 
 
 


CAPTCHA code
کلیدواژه ها: بازدید معاون آموزشی دانشگاه و هیئت همراه از مراکز منتخب جامع سلامت آموزشی مرکز بهداشت غرب تهران |


دفعات مشاهده: 287 بار   |   دفعات چاپ: 32 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر