دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


آموزش پاسخگو
آموزش مجازی
ارزشیابی
برنامه ریزی آموزشی
پژوهش در آموزش
رسانه و انتشارات
رشد و بالندگی اعضای هیئت علمی
رهبری آموزشی


دانش پژوهی
دبیرخانه تحول و نوآوری
هماهنگی دفاتر توسعه

سامانه نظام پیشنهادات

بازدید معاون آموزشی دانشگاه و هیئت همراه از مراکز منتخب جامع سلامت آموزشی مرکز بهداشت غرب تهران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۲۶ | 
بازدید معاون آموزشی دانشگاه و هیئت همراه از مراکز منتخب جامع سلامت آموزشی مرکز بهداشت غرب تهران

معاون آموزشی دانشگاه و اعضای کمیته­ی سیاست ­گذاری پیاده سازی آموزش بالینی، در روز چهارشنبه مورخ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ بترتیب از مراکز  منتخب جامع سلامت آموزشی مرکز بهداشت غرب تهران بازدید کردند.

در این برنامه که دکتر کوهپایه زاده به همراه دکتر عبادی آذر معاون بهداشتی دانشگاه، دکتر ضیائی معاون آموزش پزشکی عمومی دانشکده پزشکی، دکتر وطن­خواه مدیر امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی و خانم ثابت روحانی نماینده­ی گروه پزشکی اجتماعی و خانواده حضور داشتند، ابتدا از مرکز جامع سلامت        " تهرانسر" بازدید به عمل آمد.
در ابتدای برنامه معاون آموزشی دانشگاه و هیات همراه از اتاق های پزشکان و مراقبین سلامت دیدن کردند و در جریان نحوه ارائه خدمات قرار گرفتند. ایشان ضمن صحبت با دانشجویان پرستاری مرکز فوق متذکر شدند که مقرر است مراکز جامع سلامت به تدریج به عنوان مراکز آموزشی بازمهندسی و جایگاه تمامی رشته های گروه پزشکی در آن لحاظ گردد.
سپس بازدید کنندگان ضمن کسب اطلاع از خدمات و جمعیت تحت پوشش مرکز از کلاس مشاوره قبل از ازدواج و آزمایشگاه طبی مرکز واقع در زیرزمین بازدید کردند. آقای دکتر ورطنیان مسئول آزمایشگاه طبی مرکز تهرانسر همزمان با معرفی خدمات آزمایشگاه به بازدید کنندگان گفت: این آزمایشگاه در زمینه آزمایشات بدو استخدام و غربالگری فعال است با این حال مشکلاتی در زمینه تعرفه های بخش خصوصی و ارتباط با صنعت وجود دارد که نیازمند مداخله است. دکتر کوهپایه زاده در این زمینه یادآور شدند که از طریق قرارداد با کارخانجات و بخش خصوصی، همچنین با حسن استفاده از زمان بعد از ظهر آزمایشگاه میتوان از طریق آزمایشگاه به نحو قابل قبولی درآمد زایی نمود.
هیات مذکور در ادامه از طبقه دوم مرکز که به عنوان آزمایشگاه مرجع معاونت بهداشتی بازسازی و تجهیز شده بازدید کردند. در ابتدا دکتر عبادی آذر معاون بهداشتی دانشگاه در زمینه نحوه بازسازی و تجهیز این آزمایشگاه در مدت کوتاه از ابتدای سال تا کنون توضیحاتی بیان کردند سپس خانم دکتر دنیوی مسئول آزمایشگاه مرجع به همراه کارشناسان مربوطه به طور مبسوط واحد های مختلف آزمایشگاه را معرفی نمودند. در حال حاضر این آزمایشگاه در زمینه خدمات غربالگری، بهداشت حرفه ای ( عوامل زیان آور محیط کار و نمونه برداری شیمیایی)، بهداشت محیط، آزمایشگاه میکروبیولوژی آب و فاضلاب فعال است و آزمایشگاه های مواد غذایی و دخانیات نیز در حال تجهیز و راه اندازی است.
دکتر کوهپایه زاده ضمن تقدیر از فعالیت های معاون بهداشتی و همکاران حوزه بهداشت در زمینه کار جهادی انجام شده چند نکته را یادآور شدند:
  1.  با توجه به داده های خام فراوان در این مرکز در زمینه های بهداشتی، جا دارد که همکاران آن مرکز با همکاری حوزه آموزش در زمینه تدوین پروپوزال های پژوهشی اقدام نمایند.
  2.  با توجه به تجهیزات گران و خدمات منحصر به فرد این آزمایشگاه در کشور، این قابلیت وجود دارد که این مرکز به عنوان پایلوت کشوری معرفی گردد بویژه آنکه به صورت همزمان در زمینه های آموزشی نیز فعال گردد.
  3. با معرفی خدمات و قابلیت های نهفته در این آزمایشگاه میتوان مشارکت استان های مجاور تهران را برای جذب سرمایه، درآمد زایی و انجام فعالیت های مبتکرانه در این حوزه جذب نمود.
 در ادامه بازدید معاون آموزشی از مرکز مشاوره زنان آسیب پذیر واقع در محوطه مرکز بازدید نمودند. کارشناسان این مرکز مشاوره کنترل رفتار های پرخطر همچنین آزمایشات هپاتیت،HIV و معاینات مامایی را به زنان خیابانی ارائه می دهند. گرچه از این نوع مراکز فقط یک نمونه درسه دانشگاه  مستقر در تهران فعال میباشد، با این حال به لحاظ حفظ محرمانگی حضور دانشجویان و سایر کارکنان در آن منتفی است.
در پایان بازدید دکتر کوهپایه زاده و دکتر عبادی آذر به صورت مشترک تاکید نمودند که با توجه به   ظرفیت های موجود در این مرکز، هرچه سریعتر اقدامات آماده سازی و برنامه ریزی فرآیند های آموزشی نمودن آغاز گردد تا همزمان با افتتاح آزمایشگاه مرجع به صورت رسمی، تغییر وضعیت مرکز به آموزشی نیز آغاز گردد. آقای دکتر عبادی آذر همچنین در زمینه بازسازی برخی بخش های مورد نیاز از جمله رختکن دانشجویی، دفتر آموزش، کلاس دانشجویان و انبار ملزومات مرکز مشاوره قول مساعد دادند.


 


CAPTCHA code
کلیدواژه ها: بازدید معاون آموزشی دانشگاه و هیئت همراه از مراکز منتخب جامع سلامت آموزشی مرکز بهداشت غرب تهران |


دفعات مشاهده: 453 بار   |   دفعات چاپ: 77 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر